Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Blue Diary

Modrý deníček pojednává o tom, kde jsme hráli, kde poslouchali a co jsme tam zažili. Z podstaty stále ve výstavbě. Text převážně Barbora, fotky všichni.


Psi na Parukářce, leden 2022

fotky zde

V sobotu byla na Parukářce malá party, tj. koncert, který se neuvádí v programu. Hráli Blues To Morous a tančilo se. U stolu Žižkováků seděl celkem způsobně na lavici velký pes a chlemtal, celkem způsobně pivo z půllitru. Za chvíli měl dost a půllitr převrhl. Zahnali ho na zem. Tam se chvíli motal mezi nejistýma nohama štamgastů a pak se svalil v koutě. V přestávkách mezi písničkami bylo slyšet, jak chrápe.

Přišlo mi to legrační, tak jsem to napsala na Facebook. Jaj, to jsem si naběhla. Všechny ochranitelky psů a chcíplých koček se rozčílily na nezodpovědného majitele, taky další kecy, prostě mi tu pointu se psem, který se chová jako člověk, rozcupovaly jako pyraně poraněný hovězí kus.

Šumákova družka Lýdie tu smršť začala, ale když tam někdo napsal, že pivo je fajn a proč ho taky nedopřát pejskům, usoudila, že by mohla poškodit své PR. Nakonec napsala smířlivě, že jeden její pejsek, fenečka pudlíka měla taky ráda pivo, když se k němu dostala. Ale pila jen Heineken.

img_5807.jpg

Dámské toaletní strašidlo

Listopad 2021, mezera v lock downu

Na Paliárce straší Dámské toaletní strašidlo.

Na jedné zvlášť vydařené páteční párty měla Blue Betty nějaký spleen a Karel zvaný plyšák nevěděl nic lepšího, než ji potěšit tabletou extáze. Eliška na to nebyla zvyklá, navíc alkohol ... Po půlnoci jsem zjistila, že ji postrádáme. Šla jsem se podívat na záchod. Zamčeno. Žádná odpověď. Tak jsem šla pro pomoc do sálu. Seděl tam Pepper (přezdívku dostal díky tomu, že takhle zní Arthurova výslovnost prostého českého jména Pepa), Aleš a jejich kamarád Boxer. Všechno silní chlapi. S nadšením se pustili do osvobozování a já jsem se navzdory vážnosti situace musela smát, když jsem viděla, jak se rozbíhají metr širokou chodbičkou proti záchodovým dveřím. Mám dojem, že v té mele ti dva vyrazili dveře tím třetím. Spokojeně se pak vrátili k pivu, zatímco na mne zbylo dostat Betty ze záchoda. S Arthurem jsme ji pak vymanévrovali k Arthurovi domů.

Arthur o tom složil písničku:

Well now come and gather round / I'll tell you a tale to make you proud / All the boys they shouted loud / When they bust the toilet door.

Druhý den dopoledne šel Arthur opravit pošramocený zámek. Zpoza záchodové mísy ho zvědavě pozorovalo Dámské toaletní strašidlo probuzené z letitého spánku. Lokál byl totiž před příchodem paliárkového lidu dlouho neobydlený.

Opravený zámek dlouho nevydržel. Killi šel o týden později na dámský záchod a dveře za ním definitivně zapadly. Stává se i v lepší společnosti, že dámský záchod je pořád obsazený a tak dámy v případě nouze navštíví pánský záchod. Já jsem to už taky udělala. Na Paliárce je ale víc kluků než děvčat, tak se to stává obráceně.

Takové znesvěcení soukromé místnosti strašidlo rozčílilo a Killiho zamklo. Aleš pak znovu vyrazil dveře, udělal v nich klikatou puklinu a zámku to také neprospělo. Od té doby nejdou dveře jednou zavřít, jindy zas otevřít. Záleží na tom, jakou má strašidlo zrovna náladu.

Činnost strašidla se neomezuje jen na záchodové dveře. Sousedi si stěžují na divné zvuky, které se v noci z hospody ozývají. Branka do dvora má zlomenou jednu kovanou volutu, jako by ji někdo přelézal. Ve tři v noci se z podzemí ozývala hra na klavír. V podezření byla Kedlubna, ale ta spolehlivě vysvětlila, že tam vůbec nebyla a tak bylo jasné, že to zase bylo strašidlo. Nábytek mění místo, odložené věci se ztrácejí a znovu objevují ... Renému zmizely těsnicí gumičky k odpadu, které už rok bezpečně skladuje za barem vedle cukru a čajových sáčků. Nový odpadní sifon se ocitl v lednici. Strašidlo si možná myslelo, že sifon od umyvadla potřebuje vychladit stejně jako sifon, který dělá bublinky do sodovky.

 

ŠuSle u Moniky v Jesenici

Červen 2021, další fotky z Jesenice zde

Muzika ve stylu blues, hromada žrádla, výborný pivo, dvakrát déšť a po libosti bazén. Zdeněk s Eliškou z toho byli tak zmlsaný, že se cestou domů pásli. Zdeněk žral pampelišky a kozí nožku, Eliška mladé jehličí. Když jsme pak čekali na autobus, spláchli to pivem.

img_5937.1.jpg

Další kulinářský zážitek si tradičně dopřává Eliška, když pije střídavě pivo a Vincentku. Na fotce je vidět pivo v držáku na stojanu mikrofonu a láhev Vincentky v popředí. Kdyby se to smíchalo, koktejl by se mohl jmenovat Bloody Betty.

img_5898.1.jpg


Křest Šumákovy knihy Schody do podzemí

Květen 2021, další fotky z Parukářky zde

img_5801.jpg

Cestou na Parukářku se Arthur v tramvaji těšil: "Bude tam spousta kamarádů, Šumák, Polansky, Šumák, René, Šumák ... a tak."

Kluci z Holdingu

img_5799.1.jpg

Quido Czerny strhl publikum obsedantním refrénem "Ruský šváb", včetně sloky "Mandelinko, mandelinko, americký broučku, pohladím ti tykadýlko, nasypu ti moučku." Navrch se mnoho hrdel připojilo k přání volit NSDAP a šlehnout si DDT. Zavzpomínali jsme u stolu na ruské šváby, se kterými mám bohaté zkušenosti.

ferda01.jpg

BBB B hráli nakonec a nejdéle. Kromě společných písní zařadili několik Karmelitiných bulharských lidovek a Arthurův minirecitál. K bandu se přidal Vlastík s mručením ve stylu Yambushi. Úslužný zvukař mu přinesl mikrofon a potměšile mu stáhl zvuk.

196437108_4319259194774671_5372405631334007664_n.jpg

Publikum se viditelně bavilo

img_5792.1.jpg

img_5849.1.jpg


Parukářka se vrací

Duben 2021, další fotky z Parukářky zde

Neplánovaně jsme hráli na na Parukářce a stálo to za to. Jen doufám, že až tam budeme mít příští týden koncert, nebude se to opakovat. Opravdu ne.

Jarní počasí je nevyzpytatelné a tak nám poryv větru málem odnesl slunečník, který byl ve středu našeho stolu, málem i s frontmanem. Pokusila jsem se to fotograficky zachytit, jak s ním bojoval, ale nepovedlo se. Vítr se opřel do slunečníku jako do plachty, překotil stůl a vylil všechna piva. Pak po něm Arthur statečně skočil, vytrhl jej z umístění, ale slunečník se mu protočil v rukách a začal ho táhnout. Vypadal jako ta helikoptéra mířící na Mars. Arthur ho konečně zmohl a zavřel ho.

Po Hally Belly hráli improvizovaně BBB B a přidal se k nim bubeník i jeden amatér z publika, kterého bylo dost těžké odstranit z dosahu mikrofonu. Eliška mu nakonec nabídla vlastní sólový part, ale narušitel se posléze nechal uplatit dalším pivem a pak v rohu tiše zkolaboval. Vzápětí se publikum rozrostlo o šest policistů a dva zdravotníky, ukázalo se však že je nepřivedlo precizní provedení "Im a Bad Luck Woman", ale docela jiný incident.

Kousek od nás si hrál člověk se psem. Pán byl vožralej a hrál si tak divoce, že pes skákal jako tenisový míček a byl úplně mimo sebe. Byl velkej jako tele a už to vypadalo dost nebezpečně. Hospodský Vladimír je chtěl vykázat. Bylo tam pár dětí a splašený pes by jim mohl ublížit. Došlo k potyčce a když chtěl Ivo ožralu zkáznit, pes ho kousl. Pes toho vzápětí litoval a ležel tam s hlavou mezi tlapami, to už tam ale byli policajti a sanitka. Přijela tři policejní auta s blikajícími světly a žlutá zdravotnická skříň, která svítila jako vánoční stromeček. Vypadalo to, jako když američtí policajti honí Thelmu a Louise na okraji Velkého kaňonu.

Tohle je pes a jeho majitel

dsc00170.1.jpg

Tohle je hospodský Vladimír v pozadí se Svědkem z Hally Belly

dsc00162.jpg

Tohle je Šumák, Ivo a vpravo Zdeněk

dsc00155.1.jpg

Zdeněk si prohlížel šest let starý sborníček Svědkových textů a vrtěl nad tím hlavou. "Já poslouchám Hally Belly už třicet let, ale Svědkovi je tak blbě rozumět, že jsem si nikdy neuvědomil, že je to všechno o šukání!"


Paliárka v době moru

Leden-duben 2021, další fotky z Paliárky zde.

V době tvrdého locdownu jsme byli zavření ve studiu Ooze Zvonu na Smíchově. Pomstili jsem se tak všem hlučným sousedům a kafky si přestaly chodit na okno pro rozdrobené housky. Jen bílá kočka, která se vyhřívala na okně přes ulici, to zvládala bez vzrušení. Bez vzrušení to zvládaly i tramvaje, čtyři patra pod námi, vždycky dokázaly rozkomíhat zelené křivky zvuku na pozadí. Rozjetá tramvaj proti BBB B v plné sestavě, to je vždycky přesilovka. Vyhrává červená tramvaj, která si to hrne z Klamovky na Smíchov.

img_5651.jpg

Pak se už zkoušelo i na Paliárce a navečer tam nakonec přiletěli taky kamarádi, jako hejno holubů. "Divím se, kolik piva se tam vypije," řekl Arthur. "Tolik, kolik se tam přinese," řekla jsem.

img_5648.1.jpg


Kozí mejdan v Milkovicích u Standy Pence

Srpen.2020, další fotky z Kozího mejdanu na Flickru

Kozí mejdan na Kozím vršku nad Libání, který patří k obci Milkovice, se konal letos po dvacáté. Standa Penc, disident a věčně nepohodlný občan tam má statek s polnostmi a ekologický chov koz a oslů. Z prvních kopců Českého ráje je nádherný výhled do Polabské nížiny a na velký kus nebe. To je důležité, protože Kozí mejdan se koná vždy na konci léta za úplňku. Příští rok to bude 19.-22.8. 2021. Viditelnost Saturnu a Jupitera v blízkosti Měsíce byla vynikající a později se nad obzor vyhoupl i rudý Mars. Kometa byla při troše soustředění pozorovatelná a kolem desáté prolétla ISIS.

Celý pozemek je ve svahu, takže na mobilním záchodě je třeba se držet tyče a v noci nezadržitelně sáňkujete s karimatkou ven ze stanu.

2019-srpen-510.jpg

Nechoďte k rybníku. Prý je to dvacet minut, ale cestou je tam někde bludný kořen a větší množství ztracených plavců se vrátilo spíš s úžehem, než s vodním zážitkem.

Standa přísným pohledem dozoroval záchody (na Kozí mejdan nepotřebujete hajzlpapír ani jídlo), sprchy (jestli se nechcete obnažovat na veřejnosti, vezměte si plavky) a umístění stanů (výhradně v sadu, ale musíte se zeptat, kde to sakra je). Hudební program se jako obvykle samoreguloval, tj. kdo urve mikrofon. Málem jsme si kvůli tomu nezahráli, ale nedělní jam u výčepu se nakonec protáhl na dvě hodiny.

img_5805.1.jpg

Ve stodole, která díky dobrovolnické práci stále ještě nespadla, se sobotní jam protáhl od rána do pozdního odpoledne. Mladé vlaštovky si při tom odbývaly jak první lety, tak základní hudební výchovu.

img_5923.1.jpg

img_5916.1.jpg

Odpolední produkce skupiny Bambulkiné dobrodružstvá vypadala jako hodně divoký mejdan. Grasslicha zaskočilo, že se dva týpci v publiku svlíkli dřív než on, takže zůstal v červených šatečkách oblečený skoro až do konce.

img_5836.jpg

img_5778.1.jpg


Club Museum Czech Underground

Srpen 2020

Muzeum českého undergroundu (najdete na Bandzone a Facebooku) je dřevěná chalupa v areálu uzavřeného grafitového dolu v Krumlově. Grafit se sice v okolí Českého Krumlova používá od doby bronzové (příměs černé keramiky), tenhle důl ale pochází až ze sedmdesátých let a po jeho uzavření se z něj stala turistická atrakce technického typu. Její význam je ale zcela podružný ve srovnání s jinou dírou zvanou Muzeum českého undergroundu. Shodně s dolem obsahuje masivní výdřevu, aby vydržela nápor undergroundové muziky. Odvodnění je pionýrským způsobem řešeno okapem vedeným prostředkem stropu uvnitř lokálu. Vzhledem k tomu, že byla zrovna průtrž mračen, kapalo i do piva a na níže uvedeném obrázku je zdokumentováno, jak se tváří Arthur, když mu kape na karbid.

Na záchodcích se někdy tvoří fronty, protože návštěvníci si čtou tapety vytvořené ze starých výtisků Rudého práva. Já jsem si například z prkýnka dámské toalety přečetla, že nějakej Richard Nixon má velkej průser a že ti Amíci mají doma pěknej bordel.

115823289_3448603621824957_6934082108786312314_o.jpg

Navzdory tomu, že se zpočátku zdálo, že nás Lumík vylákal do Krumlova, aby se s námi korporativně utopil, v neděli bylo krásně. BBB B buskovala v počtu dvou členů u mostu, zatímco Polansky soukromničil s kytarou v kempu.

img_5684-video.jpg

Lama bar v Tomášské

Srpen.2020, další fotky z Lama baru na Flickru

img_5559.jpg


Kozí mejdan v Milkovicích u Standy Pence

Srpen.2019, další fotky z Kozího mejdanu na Flickru.

img_4659.jpg

img_4661.jpg

2019-srpen-316.jpg

2019-srpen-404.jpg