Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikuláš Praecox

Vážení a milí občané Paliárky,

vždy solidární a aktivní. Dokážete si představit situaci našeho klubu ve víru inflace a energetické krize. Náklady na provoz Paliárky se prakticky ztrojnásobily a výčep piva už to neutáhne. Výbor s Fankym v čele jistě najde systémové řešení, ne však bez všeobecné účasti. Níže představuji svůj drobný projekt na podporu.

Mikuláš Praecox 5.11.2022, sobota 14-18 nebo déle, je varianta bazaru, který má už na Paliárce tradici. Jak by měl ten letošní vypadat?

* Bazar šatstva podzim, zima, časné jaro - prostě chladné období. Zachovalé !!! Ne spodní kalhotky jako loni. Co se neprodá, vrací se majitelům do příštího pátku. Zbytek dostane charita.

* NE! dětské oblečení, hračky, sport a elektronika. Jestli bude zájem, je možné to zorganizovat zvlášť

* Mimo pravidla: Slunečníky vítány.

* A teď to nejdůležitější: Vlastní tvorba vhodná jako dárek pro někoho. Já mám připravené papírové růže  s texty básní na okvětních plátcích, originální samolepky a amulety z korálků. Přidám fotky (brzo), až je zpracuji.

Imaginaci se meze nekladou, jestli někdo potřebuje inspiraci, posloužím na FB barbora a hřebíčková, tel. 734 128 768

*Organizace 1: Při převzetí vašeho umění zapíšete do bloku vaše materiálové pořizovací náklady na kus, a ty vám budou po vyúčtování vráceny. Doufám totiž, že takový jarmark nebude jednorázovou záležitostí. Třeba bude mít další zajímavý vývoj. Neprodané umění zůstává na Pali, ale protože lokál není nafukovací, naléhavě žádám o vyzvednutí do následujícího pátku.

Každý váš umělecký kus by měl nést vaše jméno a případně minimální cenu podle toho, co si o té věci myslíte. Dostanete zpět ale jen pořizovací náklady. Platby od zákazníků jsou dobrovolné. Pro osobu u pultu to však bude dobré vodítko, jak smlouvat.

Pro zklamané prodejce možná třeba i pivo zdarma. Viz. Salát.

*Organizace 2: Většina z vás ví, že jsem v pohybu omezená zlomeným obratlem a v dalších měsících se nedá čekat výrazné zlepšení. Dojdu na Pali, dokážu tam sedět max. 2 hodiny, fyzická práce nulová.

Proto potřebuji spolupracovníky, kteříí by za prvé expozici připravili, a jiné, kteří by pohlídali provoz. Já přijdu v 13h ve funkci oka a dcera mi přijde pomoci. Ale na další hodiny bude potřeba vždy jeden člen mobilní a jeden člen, který hlídá evidenci a peníze. Bez vaší pomoci to skončí v klasickém zmatku.

Hlaste se prosím na FB barbora a hrebickova a ze zájemců v zápětí udělám skupinu.

Díky všem. BAH