Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Blue Diary

5. 8. 2020

The Blue Diary

Ve výstavbě - linky ještě občas nefungují

Diary pojednává o tom, kde jsme hráli nebo poslouchali. Oproti obvyklým tiskovinám a článkům alternativní kultury deníček nepředpokládá, že všichni všechno vědí a uvádí kdo je kdo a kde to vlastně bylo.

 

Kozí mejdan v Milkovicích u Standy Pence

30.7.-3.8.2020

Kozí mejdan na Kozím vršku nad Libání, který patří k obci Milkovice, se konal letos po dvacáté. Standa Penc, disident a věčně nepohodlný občan tam má statek s polnostmi a ekologický chov koz a oslů. Z prvních kopců Českého ráje je nádherný výhled do Polabské nížiny a na velký kus nebe. To je důležité, protože Kozí mejdan se koná vždy v na konci léta za úplňku. Příští rok to bude 19.-22.8. 2021. Viditelnost Saturnu a Jupitera v blízkosti Měsíce byla vynikající a později se nad obzor vyhoupl i rudý Mars. Kometa byla při troše soustředění pozorovatelná a kolem desáté prolétla ISIS.

Celý pozemek je ve svahu, takže na mobilním záchodě je třeba se držet tyče a v noci nezadržitelně sáňkujete s karimatkou ven ze stanu.

Nechoďte k rybníku. Prý je to dvacet minut, ale cestou je tam někde bludný kořen a větší množství ztracených plavců se vrátilo spíš s úžehem, než s vodním zážitkem.

Standa přísným pohledem dozoroval záchody (na Kozí mejdan nepotřebujete hajzlpapír), sprchy (jestli se nechcete obnažovat na veřejnosti, vezměte si plavky) a umístění stanů (výhradně v sadu, ale musíte se zeptat, kde to sakra je). Hudební program se jako obvykle samoreguloval, tj. kdo urve mikrofon, toho je. Málem jsme si kvůli tomu nezahráli, ale nedělní jam u výčepu se nakonec protáhl na dvě hodiny – viz video. Ve stodole, která díky dobrovolnické práci stále ještě nespadla, se sobotní jam protáhl od rána do pozdního odpoledne. Mladé vlaštovky si při tom odbývaly jak první lety, tak základní hudební výchovu.

Většina fotek je z koncertu Yamabushi, který posluchače náležitě rozproudil, a z produkce Bambulkiné dobrodružstvá, která je dorazila. Grasslicha zaskočilo, že se dva týpci v publiku svlíkli dřív než on, takže zůstal v červených šatečkách oblečený skoro až do konce.

 

 

Lama bar v Tomášské

BBB B a Paliarka All Stars

29.7.2020

 

Club Museum Czech Underground

18.8.2020

Muzeum českého undergroundu (najdete na Bandzone a Facebooku) je dřevěná chalupa v areálu uzavřeného grafitového dolu v Krumlově. Grafit se sice v okolí Českého Krumlova používá od doby bronzové (příměs černé keramiky), tenhle důl ale pochází až ze sedmdesátých let a po jeho uzavření se z něj stala turistická atrakce technického typu. Její význam je ale zcela podružný ve srovnání s jinou dírou zvanou Muzeum českého undergroundu. Shodně s dolem obsahuje masivní výdřevu, aby vydržela nápor undergroundové muziky. Odvodnění je pionýrským způsobem řešeno okapem vedeným prostředkem stropu uvnitř lokálu. Vzhledem k tomu, že byla zrovna průtrž mračen, kapalo i do piva a na níže uvedeném obrázku je zdokumentováno, jak se tváří Arthur, když mu kape na karbid. Na záchodcích se někdy tvoří fronty, protože návštěvníci si čtou tapety vytvořené ze starých výtisků Rudého práva. Já jsem si například z prkýnka dámské toalety přečetla, že nějakej Richard Nixon má velkej průser a že ti Amíci mají doma pěknej bordel.

115823289_3448603621824957_6934082108786312314_o.jpg

Navzdory tomu, že se zdálo, že nás Lumík vylákal do Krumlova, aby se s námi korporativně utopil, v neděli bylo krásně. BBB B buskovala v počtu dvou členů u mostu, zatímco Polansky soukromničil s kytarou v kempu.

img_5684-video.jpg

img_5666-video.jpg